Yangın Söndürme Tüpü Dolumu Küçükyalı İstanbul | 0 532 715 01 48

Yangın Söndürme Tüpü Dolumu Küçükyalı İstanbul

Mutlu Yangın; yangın söndürme, yangın tespit ve güvenlik sistemleri sektörünün vazgeçilmez disiplini olan kaliteden ödün vermemekte ve bu sistemlerin hayati önem taşıdığının bilincinde olup özveri ve titizlikle çalışmaktadır. Yangın Söndürme Tüpünün bakım ve dolumu, yangın hortumu, yangın dolabı, yangın kapısı ve yangın merdiveni gibi yangın sistemleri hizmetleri yapmaktayız. Yangın Söndürme Tüpü Dolumu nu Küçükyalı’de yapan firmamız Sultanbeyli’de bulunmaktadır ve İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

Yangın Tüpü Dolumu Küçükyalı İstanbul

Mutlu Yangın, yangın söndürme sisteminin en gerekli parçalarının başında gelen yangın söndürme tüplerinin kontrol, bakım ve dolum işlemlerini eğitimli ve profesyonel personeli ile en doğru şekilde yaparak bu işlemlere “4 yıl” üretici firma garantisi vermektedir.

Yangın Tüpü Dolumu nu Küçükyalı’de yapan firmamız İstanbul Yangın söndürücü tüplerin dolumu nu profesyonel ekiple bant sistemi üzerinden gerçekleştirmektedir.

İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz. Her türlü yangın söndürme tüpünün dolumu için, Yangın Söndürme Tüpünüzü adresinizden alıp 24 saat içinde ücretsiz olarak adresinize teslim etmektedir.

Yangın Söndürme Tüpü Dolumu Nasıl Yapılır?

Dolum için aldığımız yangın tüplerini öncelikle tarihi geçmiş söndürücü maddelerin atık varilimize boşaltılmasıyla başlayan işlemler, boşaltılan tüpün korozyon kontrol ve testleri yapılmasıyla devam etmektedir. Hidrostatik test ünitemize getirilen tüp, tekrar dolum için uygun olup olmadığının tespiti amacıyla çalışma basıncının 1,5 katı basınca tabi tutulur. Basınç testini başarıyla geçen söndürme tüplerinin içine söndürme maddesi doldurulması için toz dolum makinesi ya da köpük dolum ünitesine alınarak standartlara uygun söndürücü madde doldurulup montaj bölümüne getirilmektedir. Burada ise tetik ekipmanlarının bakımları yapılır ve yönetmeliğe uygun olarak değişmesi gereken tetikler hurdaya ayrılıp yeni çift siboplu tetiklerin montajı yapılır. Daha sonra itici gaz ünitesine getirilir ve tekrar kullanıma hazır olması amacıyla her cihazın içine, çalışma basıncı üretici firma tarafından belirtilen değerlerde Azot (N) basınçlandırması yapılarak dolumu gerçekleştirilir. Dolumu yapılan cihazlarımız herhangi bir kaçırma veya sızıntı olma durumuna karşı sızdırmazlık test ünitemizde sızdırmazlık testleri yapılır.

Yangın söndürücüler doluluk toleransları (çalışma basıncı) her bir yangın söndürücü için farklıdır bunları bilebilmek için bu eğitimlerin alınması gerekmektedir. Yangın Söndürme Tüpü dolumunun profesyonel kişilerce yapılmasına dikkat ediniz.

Mutlu yangın, uzman ve profesyonel ekibimiz ile Yangın Söndürme Tüpü dolumu işlemini standartlara uygun şekilde yapan yetkili bir firmadır. Kullanımına hiçbir zaman ihtiyaç duymamanızı dilediğimiz yangın tüplerinin düzenli olarak kontrol, bakım ve dolumunu her türlü tedbirinizi almanız açısından yaptırmanız gerektiğini belirtmek isteriz. Yangın Söndürme Tüpü dolumu yapmakta olan ekibimiz, Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen belge ve sertifikalara sahiptirler.

Yangın Söndürme Tüplerinin Çeşitleri

-Kuru kimyevi tozlu Yangın Söndürme Tüpü,

-Karbondioksitli(C02),

-Halojenli (halon bikarbonat),

-Köpüklü Yangın Söndürme Tüpü,

-Kuru metal toz Yangın Söndürme Tüpü

Hepsinin kullanım alanı ve içeriğinin birbirinden farklı olması sebebiyle tercih alanında çeşitlilik sunmaktadır.

Seyyar yangın söndürücüler; çalışma sırasında ağırlığı 20 kg’dan fazla olmayan, el ile taşınabilecek ve çalıştırılabilecek şekilde tasarlanmış yangın söndürücülerdir.

Taşınabilir (tekerlekli) yangın söndürücü; elle çalıştırılabilecek ve çekilebilecek şekilde tasarlanmış, kütlesi 20 kg’dan fazla olan söndürücülerdir.

Yangın tüplerinin; 1 kg, 2 kg, 3 kg, 4 kg, 5 kg, 6 kg, 10 kg, 12 kg, 15 kg, 25 kg, 50 kg, 70 kg, 100 kg, 250 kg… gibi çeşitli boyutta seçenekleri bulunmaktadır.

İşletmeler haricinde, evler için genelde daha hafif olan 1 kg, 3 kg, 4 kg, 6 kg ve 8 kg yangın tüpleri tercih edilmektedir. İşletmeler için işyerinin büyüklüğüne göre tercih edilen Yangın Söndürme Tüpü boyutu değişmektedir. İşletmeler genellikle 12 kg ve üstü yangın tüpleri tercih etmektedirler.

Mutlu Yangın her boyutta Yangın Söndürme Tüpü satış ve dolumunu yapmaktadır.

Yangın Söndürme Tüpü çeşitleri ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.

Hangi Tür Yangın Söndürücü Kullanılmalı?

Yangın söndürme tüpü dolumu yapılırken kullanılacak alanın durumuna göre farklı içerik tercihi yapılmalıdır. Yangın söndürücülerin içeriklerini belirlemede yangın sınıfları (türleri) göz önüne alınmalıdır.

A Sınıfı Yangınlar

Normal şekilde kor olarak yanar ve genellikle organik yapıdaki katı madde yangınlarıdır. Kağıt, ahşap ve kauçuk plastik… gibi malzemelere sahip işletmelerde köpüklü yangın söndürücüler kullanılmalıdır.

B Sınıfı Yangınlar

Yanıcı sıvı madde veya sıvılaşabilen katı madde yangınlarıdır. Yağ, benzin ve tiner…gibi malzemelere sahip bir işletmeler, kuru kimyevi tozlu yangın söndürücüleri ya da co2 karbondioksitli yangın söndürücüleri kullanmalıdır.

C Sınıfı Yangınlar

Gaz yangınlarıdır. Örnek: doğalgaz propan gazı gibi malzemeleri içeren işletmelerde kuru kimyevi tozlu yangın söndürücüler ve karbondioksitli (CO2) yangın söndürücüleri kullanılmalıdır.

D Sınıfı Yangınlar

Metal yangınlarıdır. Magnezyum, sodyum… gibi malzemeleri içeren işletmeler için karbondioksitli (CO2) yangın söndürücüler kullanılmalıdır.

Risk sınıfı yüksek işletmelerde bu söndürücülere ek olarak otomatik söndürme sistemleri kullanmak zorunludur.

Mutlu Yangın olarak her çeşit Yangın Söndürme Tüpü değişimi ve Yangın Söndürme Tüpü dolumu yapmaktayız. Uzman personelimiz ve uygun fiyat avantajlarımızla sizlerin memnuniyetinizi sağlamakta, yangına karşı tedbir konusunda çözüm ortağınız olup üzerimize düşeni yapmaktayız.

Firmanızın yangın konusundaki eksiklerini ücretsiz keşif ve inceleme hizmeti ile sizinle paylaşabilmemiz için ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Yangın Söndürme Tüpü Bakımı

Yangın tüplerinin yangına karşı pratik bir çözüm olduğunu ve yaygın olarak kullanıldığını biliyoruz. Yangın Söndürme Tüpüne sahip olmanın yan sıra herhangi bir aksaklığın önüne geçmek için düzenli olarak da kontrol, bakım ve dolumunun yapılması gerekmektedir. Yönetmenliğe göre yangın tüplerinin 6 ayda bir bakımı yapılmalıdır.  Ev veya işletme fark etmeksizin periyodik bakımlara devam edilmelidir.

Yangın Söndürme Tüpü Dolumu Fiyatları

Mutlu Yangın, yangın durumlarının sebep olabileceği can ve mal kayıplarının farkında olup, müşterilerimizin bu hassasiyetine karşılık uygun fiyat ayrıcalığı sunmaktadır.

Firmamız, yangına karşı tedbir almanın önemini bilmekte ve fiyatları da her zaman makul hale getirmektedir.

Yangın Söndürme Tüpü dolumu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir