Bursa’da Yangın Tüpü Satışı 0 532 715 01 48

Mutlu Yangın olarak; yangın söndürme, yangın algılama ve güvenlik sistemleri sektörünün vazgeçilmez disiplini olan kaliteden ödün vermiyoruz ve bu sistemlerin hayati önem taşıdığının bilincinde olarak özveri ve titizlikle çalışıyoruz. Yangın tüpünün bakım ve dolumu, yangın hortumu, yangın dolabı, yangın kapısı ve yangın merdiveni gibi yangın sistemleri hizmetleri yapmaktayız. İstanbul Sultanbeyli’de bulunan firmamız, İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

Bursa’da Yangın Tüpü Satışı

Yangın tüplerinin önemini hepimiz biliyoruz fakat en çok merak edilen konu yangın tüpünün nereden alınması gerektiği ve fiyatların ne düzeyde olduğudur. Yangın tüpü üreten pek çok firma bulunmaktadır. Bazı firmalar kalitesiz ürünleri yüksek fiyatlara satarak insanları yanıltabilmektedirler. İşte bu sebeple seçim yaparken öncelikle firmanın insan güvenliğini ön plana alıp almadığı hakkında fikir sahibi olmaya çalışılmalıdır. Yangın tüplerinin üretimi bu konuda sertifikalı, TSE ve CE belgelerine sahip firmalar tarafından yapılmalıdır

Mutlu Yangın, yangın söndürme sisteminin en önemli parçalarının başında gelen yangın söndürme tüplerinin satışını yaparak “4 yıl” firma garantisi vermektedir.

İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet veren firmamız, yangın söndürme tüpü siparişinde, yangın tüpünüzü 24 saat içinde ücretsiz olarak adresinize teslim etmektedir.

YANGIN SÖNDÜRME TÜPLERİ

-Kuru kimyevi tozlu yangın tüpü,

Katı, sıvı ve gaz yangınlarında kuru kimyevi tozlu yangın tüpü üstün söndürme kapasitesine sahiptir. A, B ve C tipi yangınlar için uygundur.

-Karbondioksitli(C02) yangın tüpü,

Karbondioksitli yangın tüpü elektrikli cihaz yangınlarında kullanılır. B ve C Sınıfı yangınlar için uygundur.

-Köpüklü yangın tüpü,

Köpüklü yangın tüpü yanan yüzeyi kaplayarak, oksijenle bağlantıyı keser ve soğutucu etki yaratır. A ve B sınıfı yangınlar için uygundur.

-Kuru metal toz yangın tüpü

D tozlu yangın tüpü kaynağı sodyum, potasyum gibi hafif metallerin olduğu yangınlardır. D Sınıfı metal yangınları için uygundur.

-Halojenli (halon bikarbonat) yangın tüpü

Genel olarak brom ve flor gibi gazlardan oluşan halojenli yangın söndürme cihazları, yangınlarda ani söndürme etkisi yapmaktadır.

Hepsinin kullanım alanı ve içeriğinin birbirinden farklı olması sebebiyle tercih alanında çeşitlilik sunmaktadır.

Seyyar yangın söndürücüler; çalışma sırasında ağırlığı 20 kg’dan fazla olmayan, el ile taşınabilecek ve çalıştırılabilecek şekilde tasarlanmış yangın söndürücülerdir.

Taşınabilir (tekerlekli) yangın söndürücü; elle çalıştırılabilecek ve çekilebilecek şekilde tasarlanmış, kütlesi 20 kg’dan fazla olan söndürücülerdir.

Yangın tüplerinin; 1 kg, 2 kg, 3 kg, 4 kg, 5 kg, 6 kg, 10 kg, 12 kg, 15 kg, 25 kg, 50 kg, 70 kg, 100 kg, 250 kg… gibi çeşitli boyutta seçenekleri bulunmaktadır.

İşletmeler haricinde, evler için genelde daha hafif olan 1 kg, 3 kg, 4 kg, 6 kg ve 8 kg yangın tüpleri tercih edilmektedir. İşletmeler için işyerinin büyüklüğüne göre tercih edilen yangın tüpü boyutu değişmektedir. İşletmeler genellikle 12 kg ve üstü yangın tüpleri tercih etmektedirler.

Mutlu Yangın her boyutta yangın tüpü satışını yapmaktadır.

Yangın tüpü çeşitleri ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.

HANGİ TİP YANGIN SÖNDÜRÜCÜ KULLANILMALI?

Yangın söndürme tüpü alınırken kullanılacak alanın durumuna göre farklı içerik tercihi yapılmalıdır. Yangın söndürücülerin içeriklerini belirlemede yangın sınıfları göz önüne alınmalıdır.

A Sınıfı Yangınlar

Normal şekilde kor olarak yanar ve genellikle organik yapıdaki katı madde yangınlarıdır. Kağıt, ahşap ve kauçuk plastik… gibi malzemelere sahip işletmelerde köpüklü yangın söndürücüler kullanılmalıdır.

B Sınıfı Yangınlar

Yanıcı sıvı madde veya sıvılaşabilen katı madde yangınlarıdır. Yağ, benzin ve tiner…gibi malzemelere sahip bir işletmeler, kuru kimyevi tozlu yangın söndürücüleri ya da co2 karbondioksitli yangın söndürücüleri kullanmalıdır.

C Sınıfı Yangınlar

Gaz yangınlarıdır. Örnek: doğalgaz propan gazı gibi malzemeleri içeren işletmelerde kuru kimyevi tozlu yangın söndürücüler ve karbondioksitli (CO2) yangın söndürücüleri kullanılmalıdır.

D Sınıfı Yangınlar

Metal yangınlarıdır. Magnezyum, sodyum… gibi malzemeleri içeren işletmeler için karbondioksitli (CO2) yangın söndürücüler kullanılmalıdır.

Risk sınıfı yüksek işletmelerde bu söndürücülere ek olarak otomatik söndürme sistemleri kullanmak zorunludur.

Mutlu Yangın olarak her çeşit yangın tüpü satışını yapmaktayız. Uygun fiyat avantajlarımızla sizlerin memnuniyetinizi sağlamakta, yangına karşı tedbir konusunda çözüm ortağınız olup üzerimize düşeni yapmaktayız.

YANGIN TÜPÜ FİYATLARI

Mutlu Yangın, yangın durumlarının sebep olabileceği can ve mal kayıplarının farkında olup, müşterilerimizin bu hassasiyetine karşılık uygun fiyat ayrıcalığı sunmaktadır.

Mutlu yangın olarak, yangına karşı tedbir almanın önemini bilmekte ve yangın tüpü satışında fiyatları da her zaman makul hale getirmekteyiz.

Yangın tüpü fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir